შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის დანაყოფების ხელმძღვანელებთან სამუშაო თათბირი გამართა. შეხვედრას, ასევე ესწრებოდა მინისტრის პირველი მოადგილე - შალვა ბედოიძე.
ვახტანგ გომელაურმა აჭარის პოლიციის დანაყოფის ხელმძღვანელებთან აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკასა და ქალაქ ბათუმში დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლისა და პრევენციული საპოლიციო ღონისძიებების შესახებ ინფორმაცია მოისმინა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ყურადღება გაამახვილა პოლიციელებისთვის ღირსეული სამუშაო გარემოს უზრუნველყოფის მნიშვნელობაზე და აღნიშნა, რომ პოლიციელებისთვის სოციალური გარანტიების შექმნა სამინისტროსთვის ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტია.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა შეხვედრაზე თანამშრომლებთან უწყების პრიორიტეტული მიმართულებებიც განიხილა და სამუშაო პროცესთან დაკავშირებით მათ შესაბამისი დავალებები მისცა.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held a working meeting with the leadership of police units of Adjara Police Department. The meeting was also attended by the First Deputy Minister - Shalva Bedoidze.
Vakhtang Gomelauri was familiarized with information by the leadership of the Adjara Police Department on the fight against crime and preventive police measures in the Autonomous Republic of Adjara and the city of Batumi.
The Minister of Internal Affairs stressed the importance of providing a decent working environment for police officers and noted that the creation of social guarantees for policemen is one of the top priorities for the Ministry.
At the meeting, the Minister of Internal Affairs also discussed the priority directions of the agency with the employees and gave them relevant instructions related to the work process.